email@obesitas.cz

O společnosti

Česká obezitologická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (ČLS JEP) sdružuje lékaře, psychology, zdravotní sestry a další odborníky věnující se prevenci a léčbě obezity.

Společnost se zaměřuje nejen na vzdělávání svých členů a prosazování jejich zájmů a zájmů pacientů, ale také na mezioborovou a mezinárodní spolupráci v oblasti prevence a léčby obezity. Při svých aktivitách spolupracuje se státními institucemi, neziskovými organizacemi i relevantními komerčními subjekty. A to vše s hlavním cílem snížit míru obezity v České republice, pomoci odborníkům v jejich práci, porozumět pacientům s obezitou, zlepšit kvalitu života pacientů a jejich blízkých a zmírnit dopady obezity na celou společnost.

Česká obezitologická společnost zahrnuje 4 sekce, konkrétně Sekci nutričních terapeutů, Psychologickou sekci, Sekci pediatrické obezitologie a Sekci bariatrické a metabolické chirurgie. Díky nim je schopna zajišťovat mezioborovou spolupráci a podporu všech oblastí potřebných pro komplexní přístup k obezitě.

Nadcházející akce

Plánované české i mezinárodní obezitologické akce pořádané nejen Českou obezitologickou společností a jejími sekcemi najdete v kalendáři.

28 srpna

XXVI IFSO World Congress will be held in Naples, Italy from August 28 to September 1st 2023.

Zobrazit

30 srpna

26th IFSO (International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders) World Congress

26th IFSO (International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders) World Congress, 30.8. – 1.9.2023, Neapol, Itálie

Zobrazit

13 října

Central European Congress on Obesity (CECON)

13.10. – 14.10.2023, hotel Diplomat, Praha

Zobrazit

13 října

9th Central European Congress on Obesity, 13. 10. – 14. 10. 2023

Web kongresu: https://www.cecon2023.org/

Zobrazit

14 října

Obesity Week 2023, 14.10. – 17.10.2023, Dallas, Texas, USA

Kongres Severoamerické obezitologické a bariatrické společnosti (The Obesity Society)
Bližší informace o kongresu budou na stránkách Obesity Society v březnu 2023.

Zobrazit